Menüler

Bilgi Teknolojileri Semineri DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü’nde Yapıldı...

23.09.2014
DSİ Genel Müdürlüğü Teknoloji Dairesi Başkanlığı "Bilgi Teknolojileri Semineri’ 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı.


DSİ Genel Müdürlüğü Teknoloji Dairesi Başkanlığı "Bilgi Teknolojileri Semineri’ 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında  DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. Teknoloji Dairesi Başkanı Fatih MUMCU’nun başkanlık ettiği seminere daire başkan yardımcıları, DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR, Bilgi teknolojileri şube müdürleri ile Bilgi Teknolojileri şube müdürlüklerinde görev yapan mühendis ve ilgili diğer teknik personel iştirak etti.

Bilgi Teknolojileri Semineri 2014


Seminerin açılış konuşması DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR tarafından yapıldı. Konuşmasına İstanbul’un ülkemiz açısından önemine vurgu yaparak başlayan Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR Büyük İstanbul İçme suyu Melen Projesi ve inşaatı devam eden Melen Barajı hakkında katılımcılara özet bilgiler sundu. Karmaşık ve yarışmacı bir dünyanın üyesi olan insanın yaşamda kalmak ve varlığını sürdürebilmek için önemli nicelik ve nitelikte bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma kısacası bilgiye sahip olma gereksinimi içerisinde olduğunu söyleyen Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR;  ‘İnsanın bu gereksinimini gidermede en önemli sorun bilginin nasıl elde edileceği, nasıl dağıtılacağı ve nasıl saklanacağıdır. Bu  da bilgi teknolojilerinin hızlı gelişmesinin en önemli nedenini oluşturmaktadır.’ dedi. Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR; teknolojilerde hızlı gelişmeler sonucunda ortaya çıkan en önemli ürünün bilgisayarlar olduğunu belirterek, bize bilgiyi ulaştıran ve bilgiyi kullanmamazı sağlayan diğer öteki araçlara da büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. İletişim teknolojisine bilgisayar teknolojisinin katılmasıyla önemli niteliksel sıçramalar olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR; ‘Bilgi teknolojilerinin kullanımı da hızlanmıştır. Bu yüzden yapılan eğitim ve seminerler çok büyük öneme sahiptir. Bu nedenle siz değerli katılımcıların desteğiyle bilgi teknolojileri seminerinin başarılı geçmesini dilerim’ sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Bilgi Teknolojileri Semineri 2014


Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR’ın konuşmasının ardından katılımcılara 11 dakikalık ‘DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Tanıtım Filmi’ izletildi. Tanıtım filminin izlenmesinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye Teknoloji Dairesi Başkanı Fatih MUMCU davet edildi. Daire Başkanı Fatih MUMCU öncelikle DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Tanıtım Filmi için Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR’a teşekkür etti. 

Bilgi Teknolojileri Semineri 2014


Daire başkanlığı olarak büyük önem verdikleri seminerin başarılı geçmesi temennisinde bulunan Daire Başkanı Fatih MUMCU; ülkemiz için tarım, enerji, hizmetler ve çevre konusunda çok önemli hizmetler yerine getiren kurumumuzun ve kurumumuz çalışanlarının; gelişen bilim ve teknolojiye, mühendislik hizmetlerine zamanında ayak uydurarak faaliyetlerini sürdürebilmeleri için son derede donanımlı olmalarının gerekliliğine vurgu yaptı.

Bilgi Teknolojileri Semineri 2014

Daire Başkanı Fatih MUMCU; DSİ Genel Müdürlüğü’nün kurulduğu günden bu yana 60 yıldır eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiğini ve bu vasfı sayesinde bir marka, bir okul hüviyetine sahip olduğunu ifade etti. Bilimin ve teknolojinin ışığında bilgilerin aktarılması, deneyimlerin paylaşılmasında hizmet içi eğitim faaliyetlerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Daire Başkanı Fatih MUMCU seminerin içeriği hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.  Daire Başkanı Fatih MUMCU ‘Seminerimizin içeriğinde son bir yılda yaptığımız önemli bazı faaliyetlerden bahsedeceğimiz gibi önümüzdeki dönemde planladığımız bazı faaliyetleri de masaya yatırma fırsatı bulacağız. Teknik destek, donanım, sistem yönetimi, haberleşme, yazılım ve son yıllarda önemi gittikçe artan coğrafi bilgi sistemleri çalışmaları seminer programımızda yer alacaktır.’ dedi.  Bilgi teknolojileri seminerinde gelenek haline gelen bölge müdürlükleri bilgi teknolojileri şube müdürlüklerinin sunumlarının da renk katacağına inandığını söyleyen Daire Başkanı Fatih MUMCU; katılımcılardan eğitim programı içinde etkin bir şekilde yer almalarını, sorgulayan, yorumlayan ve sahip oldukları teknik bilgi ve birikimi ülkemizin ve kuruluşumuzun menfaatleri için nasıl en iyi şekilde kullanılacağını anlayışı içerisinde olan birer DSİ çalışanı olmalarını istedi. Büyük maddi kaynakların harcandığı eğitim programlarında beklenen neticelerin alınamaması, elde edilen yeni bilgi ve kazanımların yansıtılamaması, hizmet içi eğitimlerin sadece kayıtlarda ve istatistiklerde yer almasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyleyen Daire Başkanı Fatih MUMCU; kendini geliştiren çalışanlara sahip bir kurumun, gelişen ve sürekli dinamik kalan bir görünüm arz edeceğini ifade etti. Daire Başkanı Fatih MUMCU konuşmasını ‘Bu duygu ve düşüncelerimle güzel neticeler alınmasını umut ettiğim bilgi teknolojileri seminerinin başarılı geçmesi, hayırlı ve yararlı hizmetler sunmamıza neden olmasını dilerim. Başta bize üst üste 4 yıldır ev sahipliği yapan DSİ 14. Bölge Müdürlüğü adına Bölge Müdürü Sedat ÖZPINAR’a, seminerin hazırlanmasında görev alan tüm personelimiz adına Başkan Yardımcımız Deniz VAROL’a ve DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Şube Müdürü Nilüfer URFALI’ya teşekkür eder, sağlık ve mutluluklar dilerim’ sözleri ile sonlandırdı.

Bilgi Teknolojileri Semineri 2014

DSİ Genel Müdürlüğü CeBIT Bilişim Eurasia Fuarına Katıldı.

Bu yıl İş Dünyası, İnovasyon ve e-Devlet olarak üç ana tema üzerine kurgulanmış olan CeBIT Bilişim Eurasia, 11-14 Eylül tarihleri arasında Yeşilköy’ deki İstanbul Fuar Merkezi’ nde gerçekleştirildi. 
Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği DSİ standında vatandaşlarımıza kurum çalışmalarımız hakkında bilgiler verildi ve broşürler dağıtıldı.